Przebranie karnawałowe, czyli w co ubrać dziecko na bal

Bal karnawałowy organizowany w przedszkolu lub szkole daje możliwość naszym najmłodszym na spełnienie ich marzeń o przeistoczeniu się w ulubioną postać z bajki. Dla rodziców natomiast stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie, kiedy z góry zostaje określona tematyka dziecięcej zabawy.

Kiedy bal daje możliwość dowolności stroju, zadanie staje się o wiele łatwiejsze.

Chłopcy najczęściej chcą być piratami, kowbojami, rycerzami lub policjantami. Dziewczynki księżniczkami, wróżkami lub jakimiś zwierzątkami. Do tego dochodzą ulubione postaci z bajek, które dzieci chciałyby naśladować.

Jednakże, kiedy cała zabawa posiada konkretny temat przewodni, zachodzimy w głowę „Skąd wziąć „taki” strój? Czy nastawić się na oryginalne przebranie, czy wybrać coś prostego?”.

Jak przebrać dziecko na bal?

Przeanalizujmy poniższe rozwiązania:

– Strój z wypożyczalni

Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z wypożyczalni strojów karnawałowych. Idziemy i wybieramy gotowy strój. Minusem może być mała różnorodność asortymentu danej wypożyczalni, tj. ograniczenie do najpopularniejszych postaci oraz mały wybór w rozmiarach. Poza tym musimy przeznaczyć dodatkowy czas potrzebny na dojazd do wypożyczalni oraz na zwrot danego stroju. Niektóre wypożyczalnie każą sobie płacić za każdy dzień wypożyczenia, inne pobierają opłatę jednorazową za wypożyczenie.

– Zakup stroju w sklepie

Kolejną metodą jest zakup przebrania. W tym przypadku musimy wyłożyć trochę więcej pieniędzy, ale jeżeli strój składa się z kilku elementów, można będzie go wykorzystać przy innych okazjach.

– Strój wykonany własnoręcznie

Jeżeli nie wstydzimy się własnych wyrobów i nie mamy oporów, aby ubrać w nie swoje dziecko, to  na tego typu imprezach bardzo dobrze sprawdzają się stroje wykonane własnoręcznie. Po pierwsze są oryginalne, unikalne i mamy gwarancje, ze na balu nie będzie kilkoro dzieci ubranych w to samo. Po drugie, możemy taki strój zrobić razem z dzieckiem, zgodnie z jego fantazją. Wbrew wszelkim obawą, przygotowanie prostych przebrań dla dzieci nie wymaga wygórowanych talentów krawieckich. Ze starego prześcieradła można zrobić fantazyjna pelerynę. Doszywając do niej zielone skrawki materiału zamienić w „strój smoka”. Z koszulki w rozmiarze XL można zrobić fantazyjną tunikę lub sukienkę, doszywając z innej koszulki odpowiednio kieszonki, fartuszki, kolorowe guziki, tasiemki. Dzieci uwielbiają przebieranki, więc będą się cieszyć na samą myśl przeistoczenia się w fantazyjną postać.

Najważniejsze, aby dziecko w stroju, który założy na bal, było szczęśliwe i spełniło swoje marzenia. Na fotografii zamieściłam zdjęcie własnoręcznie wykonanej tuniki z koszulki w rozmiarze XL, przyszytymi pojemnikami po jajkach, puszce po coli i z uszkami wykonanymi z plastikowej reklamówki. Ubranka na balu miały być w tematyce „śmieciaki”.

Dodaj komentarz