Babeczki z ciastoliny

Dzieci uwielbiaj naśladować dorosłych. Pierwszymi wzorami oczywiście są rodzice. Małe dziewczynki po kryjomu zakładają buty swojej mamy lub proszą o pomalowanie paznokci. Chcą być takie jak mama – ta najważniejsza, najpiękniejsza i najwspanialsza osoba w ich życiu. Małe dziewczynki uwielbiają również pichcić w swoich zabawkowych kuchenkach. Potem oczywiście obdarowują swoimi „przetworami” lalki, miśki i pozostałych członków rodziny.

Fantastycznym produktem na „domowe przetwory” jest ciastolina. Z tego plastycznego materiału można przygotować niesamowite „smakołyki” dla wygłodniałych lalek :-).

Małe dziewczynki uwielbiają babeczki – dlatego głównym tematem naszej zabawy będzie przygotowanie kolorowych babeczek z ciastoliny.

 Dobieramy ulubione przez dziecko kolory, robimy kulkę, wsadzamy do foremki w kształcie babki i dekorujemy. Następnie foremki z „ciastem” wkładamy do zabawkowego piekarnika. Aby dziecko miało większą frajdę w obserwacji „pieczącego się” ciasta, można pożyczyć mu prawdziwy minutnik, nastawiając czas pieczenia np. na 5 minut.

Po usłyszeniu dźwięku minutnika, wyjmujemy ciasto z piekarnika, kroimy na kawałki, kładziemy na talerzykach i częstujemy lale, miśki lub inne maskotki.

Przy okazji można potrenować z dzieckiem naukę ładnego zachowania przy stole.

Dodaj komentarz